CHP Kartepe ‘de anneler günü kutlandı

CHP Kartepe ‘de anneler günü kutlandı1

İlgi büyüktü

Kocaeli kartepe chp  İlçe Başkanlığı bugün düzenledikleri programla yüzlerce kadını bir araya getirdi. Kartepe Park Otel’de CHP Kartepe’nin tüm kademelerinin iş birliğiyle gerçekleşen programda iki salon hınca hınç dolarken, 600’ün üzerinde katılım gösteren kadınlar salonlara sığmadı. Bu yıl ki Anneler Gününün seçim gününe gelmesi dolayısıyla erken kutlanan programda CHP Kartepe yüzlerce kadınla birlikte baharı getireceklerinin sözünü verdi.

Kartepe Park Otel’de gerçekleşen programa; TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Av. Zafer Mutlu, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin,CHP Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk, Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Ethem Akbuğa, Gelecek Partisi Kartepe İlçe Başkanı  Emel Oruç, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Merve Tüysüz, Saadet Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Reyhan Şengül, CHP Kadın Kolları Kartepe İlçe Başkanı Ayla Demir, CHP Kartepe İlçe Yöneticileri Fulya Kaya, İsmail Akbal, Ülkü Keskin, Saadet Partisi İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Kübra Akbuğa, Saadet Partisi Kartepe Kadın Kolları Başkanı Tuğba Karaosmanoğlu, meclis üyeleri, Ataveler Mahalle Muhtarı Neslihan Serim, Uzuntarla Mahalle Muhtarı Nimet Karagöz ve Uzunbey Mahalle Muhtarı Nuran Öztürk, diğer siyasi parti temsilcileri, CHP’nin Milletvekili adayları Harun Özgür Yıldızlı, Mehmet Ümit Küçükkaya, Hülya Güreli Yolcubal ve Belkıza İlter, CHP Gençlik Kolları Başkanı Kadir Keskin ve yönetimi ve çok sayıda kadın katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Karepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk, “Baharı müjdeleyen çiçekler gibisiniz. Bugün geldiğimiz noktayı hepimiz biliyoruz. Bugün ilçe başkanı olarak değil, evladının geleceğinden endişe eden bir anne, mutfağını döndürmeye çalışan bir kadın olarak konuşuyorum. Bir pazara, markete gittiğinizde ne kadar harcıyorsunuz. Önümüzde kötü bir tablo var. Ama şuan sizlerin yüzüne baktığımda şunu görüyorum. Her şey çok güzel olacak. Sizleri aramızda görmekten onur duyduk, gurur duyduk. Hepiniz hoş geldiniz ” ifadelerini kullandı.

Merttürk’ün ardından konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, “Aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum.  Tüm anneler gününü kutluyorum. Bu güzel günde bizleri bir araya getiren İlçe Başkanımız Nilay Merttürk ve Kadın Kolları Başkanımız Ayla Demir’e teşekkür ediyorum” dedi. Mutfak, pazar, market ne durumda? Patates, soğan, et, kıyma fiyatları ne durumda? Mutfakta yangın var mı? diye katılımcı kadınlara seslenen Başkan Sarı, “Sabahtan akşama kadar bizler için söylenen kötü sözlerden, ayrımcılıktan, yaftalamalardan, ötekileştirilmekten bıktık. Diyorlar ki 6 birbirinden farklı parti nasıl bir araya geldiniz. Biz daha önce bir araya geldiğimizde yavru vatanı ülkemize kattık. Bize milliyetçiliği kimse öğretemez. Bizim iki kırmızı çizgimiz var. Bayrağımız ve vatanımız. Diyorlar ki Apo’yu çıkarıp heykelini dikecekler. Biz bu ülkede sadece Atatürk’ün heykelini dikeriz. 21 yıldır bu ülkeyi biz yönetmiyoruz. Onlar yönetiyor. Son haftalarda ciddi derecede propagandalar başladı. Bay bay Kemal geliyor, Tayyip bey gitti gidiyor. Bir hafta kaldı. Anneler gününde inşallah bahar gelecek. 14 Mayıs’ta bahar gelecek. Birleşe birleşe baharı getireceğiz” dedi.

Tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum diyerek konuşmasına başlayan Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Av. Zafer Mutlu, “Dün İstanbul’da muhteşem bir miting oldu. O mitingde bir pankart dikkatleri çekti. O pankartta ‘Bu ülkeye yapmış olduğunuz en büyük hizmet toplumun tamamını birleştirmek oldu’ diyordu. Bu ülkeyi o kadar kötü yönettiler ki onlar dışında tüm muhalefeti bir araya getirmeyi başardılar. 6 siyasi uçurumun kenarına gelen bu ülkeyi kurtarmak için bir araya geldi. Haftaya sandıklarda bu hükümeti göndereceğiz. Adalet, liyakat kazanacak. Kimseyi ötekileştirmeyen 85 milyonun bir arada yaşayabileceği anlayış kazanacak. Millet kazanacak ama kimse kaybetmeyecek” diye konuştu.

CHP’nin genç Milletvekili Adayı Belkıza İlter, “Ben bu seçimi ev kadınlarının, çalışan kadınların, yani kadınlarımızın değiştireceğine inanıyorum. Ekonomiyi aslında biz biliyoruz. Kadınların en temel derdi evi oluyor. Çocuğumun karnını nasıl doyuracağım oluyor. Aslında 20 yıldır bizin geleceğimizi çaldılar. Gençler artık yurt dışına kaçmak istiyor. Biz kadınlar olarak bu seçimde yiyicileri göndereceğiz. Sistemde bir adaletsizlik var. Gelir adaletini 15 mayıstan sonra millet ittifakı düzeltecek.  Çok çalışıyoruz ve sizlerin desteği ile bu yiyicileri göndereceğiz” ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Adayı Hülya Güreli Yolcubal, “Bu kadar güzel kadını bir arada görmek beni çok duygulandırdı. Ben bir anneyim 12 yaşında bir oğlum ve 10 yaşında bir kızım var. 16 yaşından beri siyasetin içindeyim. Yıllardır siyasetin içindeyim ve ilk defa bu sene çok umutlandım. Kadınlarımızın gözlerinde bu inancı gördüm. Anneler pazara gidemiyor. Karpuz artık çeyrek dilimle satılıyor. Bu iktidar bize kuru ekmekten etsiz köfte yaptırmayı öğretti. 50 bin dolarlık çanta takan first lady porsiyonlarınızı küçültün diyor.  Devletin kasasını hortumlayan bir zihniyet nasıl karnımızı doyurmamızı ve şükretmeyi öğretti. Aslında biz şükrediyorduk ne kadar güzel bir ülkede yaşadığımız için. Önce oylarımızı getirelim sonra sandıklarımızı koruyalım. Size bir sır vereyim mi? Gidiyorlar. Halk artık inanmıyor doydu. Doğalgazı yazın bedava verecekmiş. Yazın doğalgazı kullanan var mı? Bunların hepsi gidişlerinin işareti. 14 Mayıs’tan sonra bu ülkede bir kadınlar bir çocuklar gülecek” dedi.

 

CHP Milletvekili Adayı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Dünyada kadının ve gencin inanmadığı hiç bir başarının muvaffak olma şansı yok. Kadınlarımız ve gençlerimizin erkeklerin bir adım arkasında durmasını söyleyen zihniyete kadınlarımız sandıkta cevap verecektir. Yılların siyasetin içindeyim ne zaman kendimi, kadın kollarına gençlik kollarına teslim ettim sırtım yere gelmedi. İkinci yüzyılda 6 partili millet ittifakının kitapçığında kadının kuracağı propaganda ile karşınızdayız. Biz yuvayı dişi kuş kurar misali verdiğimiz tüm sosyal yardımları kadınlarımız üzerinden yapacağız. Sizlerden oy istiyorum. Çözüm çok basit gönül rahatlığıyla bir oyu altı oka bir oyu Kemal beye verin. Hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

Konuşmasına kısaca kendisini tanıtarak başlayan CHP Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı, “Kadınlarımız olmadan bir adım yürüme şansımız yok. Erkeklerin başarısı yanında olan kadından geçer. Vatandaşın sıkıntısı olduğu zaman ulaşılır olabilmek önemli. Burada söz veriyorum. Ulaşılabilir bir vekil olacağım. 14’ü bizim için, ülke için dönüm noktası. Tek adam rejiminden parlementer sistemine geçiş dönemi. Son bir haftaya girdik. Kullanılan dil hiç hoş değil. 33 ay il başkanlığı yaptım kullandığım dile çok önem verdim. Toplumu iğreti edici dilden uzak durdum. 3 gün önce sayın Cumhurbaşkanının konuşmasını dinledim ve çok üzüldüm.  Ne vatanımız ne bayrağımız, ne dinimiz kaldı. 6’lı masada kimseden böyle bir dil duyuyor musunuz. Biz iç içe birbirimizden ayrılamayız. Kelimeleri kullanırken dikkat etmek lazım. Cenazede düğünde bir araya geliyoruz. Siyasetin diline dikkat etmeliyiz. Adaleti getirebilmemiz için sizlere büyük görev düşüyor.  Anneler Gününü daha umutlu, evlatları için endişe duymadıkları bir şekilde kutlayacağımız günler çok yakında. Bu güzel görüntüden sonra bunu daha iyi anlıyoruz. Yüreğinize sağlık kıymetli kadınlarımız” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, “Türkiye’de ilk kadın belediye başkanını seçen Artvin’den selam ve sevgiler getirdim. Aranızda bulunmaktan çok mutluyum. Kadınlarımız baş tacımız. Belediye başkanı olmamda eşimin büyük katkısı var. Artvin’de bütün evleri kendisi gezdi. Korkum şu bu seçimde aday olursa beni yıkar. Bu seçim değil refeandumdur. Ya var olacağız, ya yok olacağız. Bu son dönem. Son hafta. Desteğinizi bekliyoruz. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Bu seçimin kadınlar için önemi var. Kadının eve kapanmasını isteyenler, sosyal hayata karışmasını istemeyenler, kadınların erkeklerin arkasında yürümesini isteyenler ile toplumun her kesiminde var olmak isteyen kadınların mücadelesi. Bu mücadeleden kadınların  galip çıkması gerekiyor. Taşın altına elini koymadan bu işler olmuyor. Hepimize çok iş düşüyor, çok çalışacak Türkiye’ye baharı getireceğiz. Bu güzel organizasyonu düzenleyen CHP Kartepe İlçe Başkanımız Nilay Merttürk ve yönetimine, kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık” dedi.

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş