CENGİZ TOPEL HAVALİMANI SAHİPSİZ KALMAYA DEVAM EDECEK

CENGİZ TOPEL HAVALİMANI SAHİPSİZ KALMAYA DEVAM EDECEK

İYİ PARTİ KOCAELİ MV. LÜTFÜ TÜRKKAN’IN SORU ÖNERGESİNE ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU VERDİĞİ CEVAPTA ESAS MERAK EDİLEN SORULARI YANITLAMADI

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Temmuz ayında verdiği önergeyle Cengiz Topel Havalimanı’nın içler acısı halini TBMM gündemine taşımış, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na 6 soru sormuştu. Türkkan’ın önergesine Bakan’dan 1 ay sonra cevap geldi. Türkkan önergesinde; havalimanının hizmete açıldığı 2011 yılından bugüne kadar yapılan sefer ve yolcu sayılarının yanı sıra bugün itibari ile Cengiz Topel Havalimanı’ndan hangi seferlerin gerçekleştirildiğini sormuş, esas merak edilen soruları da önergesine taşımıştı.

Türkkan, “12 yıl önce açılmış olmasına rağmen Cengiz Topel Havalimanı neden hala beklentileri karşılayamamakta, kaderiyle baş başa bırakılmasına göz yumulmaktadır?” demiş, “Havalimanı ile ilgili olarak Bakanlık programı dahilinde yürütülecek bir çalışma bulunmakta mıdır, bu çalışmalar nelerdir?” sorusuna da cevap istemişti.

Bakan Uraloğlu, Türkkan’a gönderdiği açıklamada yalnızca 2011-2023 yılları arasında gerçekleşen uçak ve yolcu trafiği hakkında bilgi verdi ve seferlerin çeşitliliği, sayıları, fiyat uygulamaları ve zamanlarının bölgenin yolcu potansiyeline bağlı olarak nasıl belirlendiğini anlattı. Bakan, Türkkan’ın ve Kocaelililerin cevabını merak ettiği esas soruları yanıtsız bıraktı.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş