Çakır’dan Arınç’a tepki; “Siyasi kimliğiniz böyle duruş hakkı vermez!”

vekil-cakir

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın tahliyesiyle ilgili açıklamalarına sosyal medyadan yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

Arınç’ın o ifadelerinin ardından paylaşımda bulunan Çakır, şu ifadelere yer verdi;

“TERÖRİST BAŞININ HEYKELİNİ DİKMEK”
Ölüm üzerine yazı yazmak hele öldürme üzerine yazı yazmak kaldı ki mesleği katillik olarak öne çıkan terör örgütleri üzerine yazı yazmak / yazmamak / yazamamak kalemin korkmasından değil vicdanın titremesinden, sızlamasından, acımasından ve yanmasından dolayı kelimeleri bir araya getirememek gibi insani duyguları taşıyor olmaktandır.
Terörle ilgili bir yazımda böyle bir giriş yapmıştım. Oysa terör ve terörist üzerine çok şey yazıldı çizildi ve yazılmaya devam ediyor.
Nerdeyse yarım asra yakın başımızın belası olmuş bir terör örgütünün ismini anmak bile kötü bir reklam olur diye endişe duyan sade bir vatandaş gözüyle bakan bir kişiyim. Hele onun liderinin heykelini dikeceğini iddia eden bir adamın hakkını hukukunu savunuyor görüntüsü vermenin kim olursa olsun, kim için olursa olsun, kime şirin görünmek için olursa olsun ve ne adına olursa olsun tam tersi hukukun adaletin rafa kaldırılmasını talep etmekten öte bir şey değildir. Hele bunca zaman geçmesine rağmen milletin bağrına saplanan böyle bir cümleden geri dönmeyen, özür dilemeyen bir şahsın arkasında durmak, onu masum diye göstermeye çalışmak örgüt liderinin heykelini beraber dikmeye talip olmaktır.
Toplumun vicdanı hukuk ve adalet alanındaki eksiklik ve beklentilerin giderilmesini isterken, beklerken aynı zamanda on binlerce insanımızın canına, ülke kaynaklarına, geleceğine kast etmiş katillerin, destekçilerinin terörü övenlerin de suçları oranında cezalandırılmasını beklemekte ve talep etmektedir. Hukukçu kimliğiniz, siyasi kimliğiniz, farklı bakış açınız! size böyle bir duruş hakkı vermez, veremez, vermemelidir.
İnancımız, yaşam felsefemiz bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir anlayışı üzerine inşa edilmiş hayatımız içinde Allah’a hamdolsun iftihar edeceğimiz bir dünya görüşümüzdür.
Farklı düşünüyorsanız ,güya bu düşünceniz öldüreni öveni görmemeyi size öğretmişse ;nerde durduğunuzu bu düşüncenizi yeniden değerlendirmenizi ,duruşunuzu gözden geçirmeyi gerekli kılmaktadır. Allah’ın affetmeyeceği toplumun vicdanında aklanmayan hiç bir suç karşılıksız kalmamalıdır.
Elbette hiçbir suçlunun dışarda olmasına hiçbir suçsuzun içerde olmasına vicdani ve insani bakış olarak gönlümüz razı olmaz ancak bütün bu ahval ve şerait altında mezkür şahsı savunmak en hafif tabiriyle olsa olsa işgüzarlık olur.
vesselam”

Haberi Paylaş