Büyükakın şiir okudu

Büyükakın şiir okudu1

15 Temmuz 2016’da TSK içinde yuvalanmış FETÖ’nün subayları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirmek için darbe girişimi yapmıştı. Milletin meydanları doldurarak püskürttüğü darbe girişiminde tam 251 şehit vermiştik.

 

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlar meydanlara koştu. 15 Temmuz Milli Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Büyükşehir Belediyesinin Milli İrade Meydanında düzenlediği Duayla Nöbet Vakti programında 15 Temmuz şehitleri anıldı ve darbeciler lanetlendi.

Programda Büyükşehir belediyesi, Başiskeleve Kartepe Belediyesi stantlar kurdu ve vatandaşlara çay, su, çorba ve tatlı ikram etti.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı programa Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Donanma Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kocaeli Başsavcısı Habip Korkmaz, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Cumhurbaşkanlığı Kamu Görevlileri Etik Kurulu Üyesi aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, BBP İl Başkanı Remzi Kaya, Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda ilk konuşan isim Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın oldu. Büyükakın, “Biz dünyanın ezilen coğrafyası için nöbet tutuyoruz. Milletimiz iradesine kast eden karşı gösterdiği duruş dünya için de büyük anlam ifade ediyor. Bu duruş gerçekten çok kutlu bir duruştu.

O gün vesayete karşı bir duruş vardı. O gün biz bu halkın sahibiyiz diyenlere karşı gösterilen bir duruş vardı. Bu halk onları terbiye etti. Dünya için bu nöbet başka bir şey ifade ediyor. İnşallah bu milletin aziz ruhundaki bu duygular hiç kaybolmayacak. Ben 15 Temmuz’da nöbet esnasında toprağa düşen 251 kardeşimizi saygıyla anıyorum” dedi.
Daha sonra Başkan Büyükakın şiir okudu.

Haberi Paylaş