Büyükakın resmen aday

Büyükakın resmen aday1

Cumhurbaşkanı erdogan ’ın katılımı ile düzenlenen İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki Aday Tanıtım Toplantısı, büyük bir coşkuyla gerçekleşti. 11’ibuyukşehirolmak üzere 26 ilin belediye başkan adayının tanıtıldığı toplantıdakocaelinin adayı, karşısına partisinden rakip çıkmayan Büyükşehir Belediye Başkanıtahir buyukakunolarak resmen açıklandı. Büyükakın, açıklandığı sırada salondan büyük alkış aldı.

Aday açıklamasına Kocaeli Milletvekilleri Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Veysel Tipioğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman ve Sami Durmuş,GebzeBelediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, İl Başkanı Şahin Talus, MHP İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş, İl Kadın ve Gençlik Kollar Başkanları, MKYK Üyesi Mehmet Ali Okur, Davut Şiviloğlu, Serpil Yılmaz, İlçe başkanları ve ilçe Kadın ve Gençlik Kolları başkanları katıldı.

Katılımın çok yoğun olduğu toplantıda kongre merkezinin içi ve dışı tamamen doldu. Sağanak yağışa rağmen adayları açıklanan illerden vatandaşlar da geldi. AKParti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı erdogan salona geldiğinde coşku büyüdü ve gençlerin sloganları salonu inletti.

İstanbul’un seçim şarkısı ile sahneye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenlenen ilk Aday Tanıtım Toplantısı’yla 11 Büyükşehir ve 15 il belediyesinin adaylarını kamuoyunun önüne çıkardıklarını kaydetti. Adayları uzun bir istişare sürecinin ardından belirlediklerini söyleyen Erdoğan, “Adaylarımız parti adına AK belediyecilik hizmetlerini vatandaşımıza ulaştıracaklar. 94 ruhu ile İstanbul ile birlikte 30 Büyükşehir başta olmak üzere tüm belediyeleri almayı hedefliyoruz.

Geneldeki başarılı çalışmaları belediyecilik hizmetleri ile taçlandırmak istiyoruz. Adaylarımızı belirlerken o illerin her an yanında olacak isimler olmasına dikkat ettik. Fazla zamanımız yok, 31 Mart seçimlerine kadar durmak yok yola devam. Hiçbir vatandaşımız hizmetsizliğe mahkum değildir. Hiç kimsenin beceriksizlere tıpış tıpış oy verme zorunluluğu yok. Kendi hayatını değil vatandaşın hayatını kolaylaştıran, kendini şehre adayan isimlerle milletin karşısına çıkacağız.

15 Ocak’ta diğer adaylarımızla seçim beyannamemizi açıklayacağız ve gece gündüz sahada olacağız. Cumhur İttifakı’yla en büyük halkayı da belediyelerimize katarak hizmete kavuşturacağız. Milletin tercihi ne olursa olsun başımızın tacıdır. Oyunun renginden dolayı asla hakaret olmaz. Sadece vatandaşımızdan oylarını eser ve hizmet belediyeciliğinden yana kullanmasını isteyeceğiz ve son sözü millete bırakacağız.

Bizim siyasetimizde aday açıklandıktan sonra rekabet biter ve kolektif dayanışma başlar. Bugüne kadar böyle oldu, bundan sonra da böyle olacaktır. Aynı samimiyetle yürüyeceğiz. Adaylarımızla gece gündüz çalışacağız” sözlerini kaydetti.

Erdoğan konuşmasının ardından 26 ilin adayını alfabetik sıraya göre sahneye davet etti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile birlikte Kocaeli Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve MHP İl Başkanı sahneye davet edildi. Erdoğan, Büyükşehir için tekrardan aday olan Büyükakın’ın kolunu kaldırıp ismini ilan ettikten sonra Büyükakın ve beraberindeki heyetle ayaküstü kısa bir görüşme yaptı

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş