Boğazı kesilerek öldürülmüştü! Sır cinayet 17 yıl sonra aydınlatıldı

245190981_551515875922920_1086497827915918090_n_00000

Olay 10 Haziran 2004 tarihinde Kartepe Köseköy D-100 Karayolu mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; bir tavuk firmasında plasiyer olarak çalışan Murat Özdemir (25) isimli şahıs, tahsilat günü kullandığı kamyonetin içerisinde boğazı kesilmiş, defalarca bıçaklanmış halde bulundu. Geçmiş yıllarda işlenen faili meçhul cinayetleri çözüme kavuşturmak için İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun talimatıyla titiz çalışmalar yürüten alanında uzman olan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, adeta iğneyle kuyu kazarak Murat Özdemir dosyasını ele aldı.

Alınan ifadeler, ulaşılan bilgiler sonucu soruşturmayı daha da derinleştiren ekipler, tavuk firmasının muhasebecisi M.Ş. (43) ve ona yardım ettiği ileri sürülen H.F.’nin olaya karıştığını tespit etti. 2 şüpheli de yakalanarak gözaltına alınırken, korona virüs hastası olduğu tespit edilen M.Ş., İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde koruyucu tulum giydirilerek polis merkezine getirildi. Polis merkezindeki işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Şüpheli H.F., kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, “Ben yapmadım, suçsuzum. Hiç boşuna beni çekmeyin, suçlu orada. Suçlu ben değil, M.Ş.’dir” dedi. Öte yandan M.Ş.,  Kocaeli Adliyesi’ne de tulumla gönderildi.

Öte yandan yaklaşık 2 yıl içerisinde Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun talimatları, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektiflerinin başarılı çalışmaları ile Murat Özdemir dosyası ile 12. faili meçhul dosya da çözüme kavuşturularak kayıtlara geçti.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş