Birol Yalvaç adaylığını açıkladı; “Halkımızın desteği ve iradesiyle hizmete devam”

Birol Yalvaç adaylığını açıkladı; Halkımızın desteği ve iradesiyle hizmete devam

YSK’nın aldığı karar sonrasında 6 Haziran 2021’de seçime gidecek olan Şirinsulhiye Mahallesinde ilk adaylık açıklaması Birol Yalvaç’tan geldi.

Çeşitli nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimlerin tekrarlanmasına ve ara seçim yapılmasına karar verilmişti.

Bu karar kapsamında  Kartepe’de de iki mahalle seçime gidiyor. Şirinsulhiye Mahallesi ve Balaban Mahallesinde 6 Haziran 2021tarihinde muhtarlık seçimleri yapılacak.

 Her iki mahallede de adaylar tarafından seçim çalışmalarına başlandı. 

2019 Yerel Seçimlerinde Şirinsulhiye Mahalle Muhtarı seçilen ancak 2020 yılının Nisan ayında kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Şirinsulhiye mahalle muhtarı Ceyhun Gülser’in vefatı nedeni ile boşalan  Mahalle Muhtarlığı görevini 1 yıldır azalarından biri olan Birol Yalvaç yürütüyordu.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim yapılmasına karar verilmesiyle birlikte Şirinsulhiye’de de seçim heyecanı başladı. Avni Bekil, Ali Rıza Subaşı isimlerinin de aday olacağı konuşulurken ilk açıklama halen Şirinsulhiye Muhtarlığı görevini yürüten Yalvaç’tan geldi. Yalvaç; “Değerli mahalle halkımızın desteği ve iradesiyle hizmete devam etmek arzusu içindeyim” diyerek adaylık açıklamasını gerçekleştirdi.

Yalvaç açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İki yıl önce merhum Ceyhun Gülser kardeşimle çıktığımız bu hizmet yolunda maalesef ani bir ölümle sarsıldık. Kardeşimizin aramızdan ani ayrılışı bizleri derinden üzdü

 Ancak bizim mahallemize, komşularımıza verdiğimiz bir hizmet sözü vardı. Biz de bunu layıkıyla yerine getirmek adına, Ceyhun Kardeşimizin bıraktığı yerden devralarak yürütmeye çalıştık. Pandemi koşulları zorlu geçse de, mahallelimizin her daim yanında olmaya çalıştık.

 Şimdi ben ve aza arkadaşlarım, güzel kardeşimizin anısına ve emanetine olan bağlılığımızla, değerli mahalle halkımızın da desteği ve iradesiyle hizmete devam etmek arzusu içerisindeyiz.

6 haziran 2021 pazar günü yapılacak olan seçimimizde demokrasiye olan inancımızla kıymetli Şirinsulhiyelileri sandığa davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş