Bilgi Köprüsünde 23 Nisan coşkusu

Bilgi Köprüsünde 23 Nisan coşkusu1

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl halen açık olan okul öncesi eğitim kurumlarında kutlanabildi. Kocaelinin köklü eğitim kurumlarından Bilgi Köprüsü de bu kurumlardan biriydi. Pandemi nedeniyle kutlamalar açık havada Kreş ve Gündüz Bakımevinin geniş bahçesinde meyve ağaçlarının gölgesinde coşkuyla gerçekleşti. Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz da kutlamalara katılarak çocukların mutluluğuna ortak oldu.

Kocaelide 6 ayrı kurumda 18 yıldır eğitim hizmeti veren Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumlarının 3-6 yaş okul öncesi çocuklarının yer aldığı Montessori ve Kids Anaokulları 23 Nisanı kutladı. Kısıtlamalar nedeniyle bir gün önce 22 Nisan Perşembe günü yapıldı. İzmit Yenişehir Mahallesinde Bilgi Köprüsü Kreş ve Gündüz Bakımevinin geniş bahçesinde meyve ağaçlarının gölgesindeki kutlamalara hem öğrenciler hem de kurum yöneticileri günler öncesinden hazırlanmaya başladı. İki ayrı program şeklinde gerçekleşen kutlamalar için çocuklar ve bahçe kırmızı-beyaz renklere büründü.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23 Nisan 1920de açılışı nedeniyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara hediye edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için her kurum 2şer saat arayla kendi kutlamasını gerçekleştirdi. Çift yabancı dil eğitimi veren Kids Anaokulunun kutlamaları tam bir şenlik havası yarattı. Dünyada hiçbir ülke çocuğuna verilmemiş olan bayramı çocuklar haklı gurur ve mutlulukla kutladı. Geleneksel Hacivat-Karagöz gösterisi palyaçolar eşliğinde mini clup gösterisi doyasıya bir eğlence ortamı yarattı. Pamukşeker ve patlamış mısır stantları ise çocukların ilgisini çekti.

Verdiği eğitimi ilimizle ilk tanıştıran Montessori Anaokulunda da benzer gösterilere yer verildi. Çocuklar yine şen yine neşe içindeydi. Kutlamalar ritim çalışmalarının sunumuyla başladı. Okulun mezun grubu öğrencileri bir yıl boyunca müzik derslerinde çalıştıkları ritim şovunu arkadaşlarına sunarken başarı gurur ve mutluluk hakimdi. Kutlamalara idarecilerin yanı sıra Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz da katılarak çocukların mutluluğuna ortak oldu. Korkmaz Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101.yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik etti.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş