Bilal çağırdı, Büyükakın evini ziyaret etti

Bilal çağırdı, Büyükakın evini ziyaret etti (1)

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Değirmendere’ de ikamet eden Serebral Palsi rahatsızlığı bulunan Bilal Eser’in doğum gününü evinde ziyaret ederek kutladı. Başkan Büyükakın, bir sosyal medya kullanıcısından Bilal’in doğum günü olması nedeniyle en büyük hayalinin Başkan Büyükakın ile tanışmak olduğunu öğrenmesi üzerine harekete geçti. Telefonuna gelen mesaj sonrası Bilal’e sürpriz yaparak kendisiyle bir araya gelen Başkan Büyükakın, sosyal medya hesabında “Bugün telefonuma “Başkanım Bilal kardeşimizin doğum günü sizinle çok tanışmak istiyor, bu özel günde onu mutlu ederseniz çok sevinir.” diye bir mesaj geldi” diyerek takipçilerine ziyaret sonrasına dair paylaşım gerçekleştirdi. Başkan Büyükakın, paylaşımının devamında, “Biz de Bilal’i ziyaret edip doğum gününü kutladık. Rabbim hayırlı ve sağlıklı ömür versin” diyerek duygularını ifade etti.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ SOSYAL HAYATIN BİR PARÇASIDIR”

Kocaeli genelinde gerçekleştirdiği ziyaretlerle gönüllere dokunan, her yaştan ve her durumdaki vatandaşla buluşmaya en azami şekilde gayret gösteren Başkan Büyükakın, “Bu salgın günlerinde engelli kardeşlerimizin bizim ilgi ve şefkatimize her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız” vurgusu yaparak, “Engelli kardeşlerimiz sosyal hayatın bir parçasıdır. Her fırsatta engelli vatandaşlarımızı ziyaret etmeye büyük önem veriyorum. Onların geleceği ve kendi kendilerine yeter duruma gelebilmeleri için sosyal hayatın içinde olmaya ihtiyaçları var. Biz de bunu sağlamakla mükellefiz. İnşallah dünyayı saran bu pandemi sonrası engelli kardeşlerimize dönük çok sayıda yeni projeyi hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

“BENİ ÇOK MUTLU ETTİ VE BİR HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ”

Doğum günü olan Bilal Eser ile samimi bir sohbet gerçekleştiren ve evlerinin önündeki bahçede oturan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Bilal, yaşam enerjisiyle bize bugün örnek oldu. Onun hayata bakışı ve güçlü duruşu gerçekten görülmeye değer” dedi. Başkan Büyükakın’ın kendisini ziyaret etmesi nedeniyle çok mutlu olduğunu dile getiren Bilal ise, “Tahir Başkanımızla bir araya gelmek, kendisiyle sohbet ederek tanışmak en büyük hayalimdi. Bu hayalimi bugün doğum günüm vesilesiyle gerçekleştiren Tahir Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Beni çok mutlu etti ve bir hayalimi gerçekleştirdi” şeklinde konuştu. Bilal’in hayalini Başkan Büyükakın’a ileten ve bu arzunun gerçekleştiğini öğrenen duyarlı vatandaş, daha sonra kendi sosyal medya hesabından bir teşekkür paylaşımı gerçekleştirdi.

Haberi Paylaş