Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek

Yılda iki kez Ramazan ve Kurban Bayramı’nda verilen bayram ikramiyesi hakkında araştırmalar hız kazandı. Ramazan ayı ardından Ramazan Bayramı’nın yaşanacak olması ve ikramiyelerin de bayram öncesi hesaplara geçeceği bilgisi vatandaşları meraklandırıyor. PEki bayram ikramiyesi ne kadar, ne zaman ödenecek? Bayram ikramiyesi 2023 kimler alacak? İşte konuya ilişkin son güncel durum…

Ramazan Bayramı yaklaşıyor. Vatandaşlar ise bayram öncesi alacağı ikramiye için sabırsızlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi bu yıl da bayram ikramiyesi verilecek. Peki bu yıl bayram ikramiyesi ne kadar oldu, bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek, kimler alacak?

 

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Emekli ikramiyeleri, 2000 TL olarak bayramdan önce ilgili kişilerin hesaplarına yatırılacak.

Bakan Bilgin konu hakkında, ”2018 yılında Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda 1000’er TL olarak ödenmeye başlanılan bayram ikramiyesi, 2021 yılında 1100 TL’ ye yükseltilmiştir. Yeni düzenleme ile bu tutar yüzde 82 artışla 2 bin TL’ye yükseltiliyor. Emeklilerimiz hem Ramazan hem de Kurban Bayramı’nda 2 biner TL ikramiye alacaklardır. Bu düzenlemeden EYT kapsamında emekli olacaklar da dahil olmak üzere 15,6 milyon emeklimiz yararlanacaktır.” sözlerini kullandı.

 

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı aylıkları ve emeklilere Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 14-19 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

SSK’dan aylık alanların aylık ve Ramazan Bayramı ikramiyeleri ödeme günü 17, 18, 19, 20 olanların 14 Nisan tarihinde, ödeme günü 21, 22, 23 olanların 15 Nisan tarihinde, ödeme günü 24, 25, 26 olanların 16 Nisan tarihinde ödenecek.

Bağ-Kur çerçevesinde aylık alanların aylık ve Ramazan Bayramı ikramiyeleri ödeme günü 25 ve 26 olanlara 17 Nisan tarihinde, ödeme günü 27 ve 28 olanlara 18 Nisan tarihinde ödenecek.

Emekli Sandığı çerçevesinde aylık alanların ise Ramazan Bayramı ikramiyeleri 19 Nisan tarihinde ödenecek.

 

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLER ALACAK?

Şehit yakınları ve gaziler
SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri
Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
Ölüm aylığı alanlar
Şeref aylığı alanlar
Geçici köy korucuları
Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
Şampiyon sporcular,
Terörden zarar görmesi sebebiyle aylık bağlanan siviller ve yaşamını yitirenlerin hak sahipleri.

Haberi Paylaş