BAŞKAN KOCAMAN’DAN RAMAZAN MESAJI

kartepe belediye başkanı mustafa kocaman

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Ramazan Ayı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocaman mesajında;

İslam dünyasının büyük bir özlemle beklediği rahmet, bereket, mağfiret iklimi olan 11 ayın sultanı Ramazanı Şerif’e hep birlikte kavuşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Pandemi dolayısıyla içimiz buruk ve tedbirlere özenle bağlı kalmamız gereken bir dönem içerisindeyiz. İbadetlerimizin uygulama şekli ve geleneklerimiz kısmen de olsa bu süreçten etkileniyor.

Ancak eski hayatımıza kavuşmamızın anahtarı önce kendimizi korumak. Kendini koruyan aynı zamanda hem sevdiklerini, hem de toplumu korumuş oluyor. Önce Allah’ın izni sonra da devletimizin gücü,  milletimizin sabrı ve dirayeti ile kısıtlamaların yarattığı olumsuzluklardan kurtulacağız.

Bu yıl da kalabalık iftar ve sahur sofralarımız olmayacak belki, ama gönüllerimiz, dualarımız birbirine daha güçlü kenetlenecek. Birey olarak önce kendi sağlığımızı, sonra da çevremizin sağlığını düşünmenin en önemli sorumluluğumuz olduğunu unutmayalım.Bu duygu ve düşüncelerle; başta Değerli Kartepeli hemşehrilerimin ve tüm İslam Alemi’nin Ramazan-ı Şerifi hayırlı ve mübarek olsun; hanelerimize, sağlık, sıhhat ve bereket getirsin. Tedbirlere sıkı sıkıya bağlı kalmaya devam ederek, özlediğimiz bayramlara yeniden kavuşmak dileğiyle, hayırlı Ramazanlar dilerim. 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş