Başkan Hürriyet ve Kiptaş Genel Müdürü Kurtyükselen Çınar Evler’i yerinde inceledi

Başkan Hürriyet ve Kiptaş Genel Müdürü Kurtyükselen Çınar Evler’i yerinde inceledi1

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Kiptaş Genel Müdürü Ali Kurt, Akpınar Arızlı mevkiinde yapılan Kiptaş İzmit Çınar Evler projesinin şantiyesini inceledi. Kış şartlarına rağmen planlanandan hızlı ilerleyen konutların yaz aylarında kabasının bitirileceğini ve örnek daire gösterileceği belirtildi
İnsan ve çevre odaklı, depreme dayanıklı, mimari tasarıma önem verilen ve sosyal konut anlayışına yeni soluk getiren Kiptaş İzmit Çınar Evler’in inşaatı yüzde 17 tamamlandı. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kiptaş Genel Müdürü Ali Kurt ile birlikte şantiye alanında incelemelerde bulundu. Yaklaşık 4 ay önce temeli atılmaya başlanan Kiptaş İzmit Çınar Evler’in zorlu kış koşullarındaki aksamalara rağmen yüzde 17 fiziki gerçekleşme oranına ulaşması ve şeklen kendini göstermeye başlaması memnuniyet verdi.

MEMNUNİYET YAŞADILAR
Projenin son durumuyla ilgili bilgiler alan başkan Hürriyet ve genel müdür Kurt’a inceleme ziyaretinde; Kiptaş Genel Müdür Yardımcısı Fatma Berrin Takavcı, İzmit Belediye Başkan Yardımcıları; Ünal Özmural, Cem Güler, Emirşah Torun, Nurettin Bulut, belediye koordinatörleri; Hakan Özkum, Hakan Yalçın, Yaşar Kardaş, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi ve SARBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Sarıca, belediye basın danışmanı Cem Şakoğlu ve ilgili birim müdürleri de eşlik etti. Beklenenden hızlı ilerleyen Kiptaş İzmit Çınar Evler’in son durumu Hürriyet ve Kurt ile beraberindekileri son derece memnun etti.
TABLO ÇOK SEVİNDİRİCİ
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Kitap Çınar Evler şantiye sahasındayız. ‘Son duruma bakalım’ dedik. Projemizin ne aşamada olduğunu kontrol etmek adına sayın genel müdürle beraber şantiyeyiz gezmek istedik. An be an takip ettiğimiz, sonucunda bütün kentimizi mutlu edecek iş olacak. Kıymetli bir projemiz bizim açımızdan. Gördüğümüz tablo bizim için çok sevindirici. Çok kısa süre önce başladık. Yoğun kar yağışı yüzünden çalışmaların kesintiye uğramasına rağmen buradaki çalışma arkadaşlarımız, KİPTAŞ çalışanları, müteahhit ve işçi arkadaşlarımızın yoğun çalışması inşaatı ciddi seviyeye getirdi. 

ERKEN BİTMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR
Belki de planlanan tarihten çok daha önce tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceği umudu verdi. Çok hızlı gidiyor inşaat süreci. Bloklar ortaya çıkmaya başlamış. Projenin genel hatları oluşmaya başlamış. Güzel proje, nitelikli üretim, nitelikli tasarım ortaya çıktığı da apaçık görünüyor. Sayın genel müdürümüze ve onun şahsında tüm çalışanlara Kocaeli adına, İzmit adına teşekkür ediyorum. Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Ekrem İmamoğlu’na da buraya, İzmit’e verdiği değer için teşekkür ediyorum, selamlarımı iletmek istiyorum” dedi.
4 AYDA ÇOK HIZLI ÇALIŞMA
Projeyle ilgili son durumu paylaşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraki Kiptaş Genel Müdürü Ali Kurt, “Ocak ayının başında temel atmıştık. 4 ay geçti. Yaklaşık bir ayında şantiyemiz kar ve olumsuz hava şartlarından dolayı yüzünden çalışmadı. Normal iş planımıza göre Haziran 2022’de blokları teslim etmeyi planlıyorduk ama bunu öne çekmek için yüklenici firmamız çok ciddi çalışıyor. Yüklenici firma ve emekçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İzmit belediyesinin de bürokratik işlemlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. 
ÖRNEK GÖSTERDİĞİMİZ PROJE
Kiptaş İzmit Çınar Evler projesini örnek gösterdiklerinin altını çizen Kurt, “Özellikle Marmara bölgesinde bizimle iş yapmak isteyen tüm belediyelere örnek olarak gösterdiğimiz bir proje. İşler şu anda yolunda ilerliyor. Herhangi bir sorun ya da aksama yok. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile alt yapıyla ilgili süreç yürütüyoruz, alt yapı bağlantılarımızla ilgili bazı başvurularımız oldu. Onları da çözdükten sonra daha da hızlanacağız. Hedefimiz; normal iş sürecinden önce daha bitirip dairelerimizi hak sahiplerimize teslim etmek istiyoruz. Bildiğiniz üzere tüm dairelerimiz satıldı. Kuralarımızı bitirdik, sözleşmeleri imzaladık. 
YÜZDE 17’Sİ TAMAMLANDI
Bundan sonra şantiyemiz hava şartlarının düzelmesiyle birlikte daha da hızlanacak. Gayet iyi ilerliyoruz. Bölgede çalışan işçi arkadaşlarımıza ve yüklenici firmaya da çok teşekkür ediyoruz. Çok özverili çalıştılar. Projenin fiziken yüzde 17’si bitmiş durumda. 4 bloğumuz var; 2 bloğun kabası bitti, bir bloğumuzun kabası bayağı ilerde ve kalan bloğun da temel altı kazıları bitti. Blok geçişleri, avlular görünmeye başlamış. İmalatlar da güzel ve kaliteli. Yazın ortasında kaba inşaat tamamlanacak ve projemizin şekli ortaya çıkacak. Yazın örnek daire gösterebilecek durumda olacağız” sözlerini kaydetti.

Haberi Paylaş