Başkan Büyükakın: İnovasyon ve girişimciliğe stratejik yaklaşıyoruz

Başkan Büyükakın İnovasyon ve girişimciliğe stratejik1

Başkan Büyükakın, “İnovasyon ve girişimciliği teşvik ederek sürdürülebilir büyümeye katkı sağlamanın yollarını arıyoruz” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gebze Pazarcılar Odası Başkanı Hicaz Atsız, Kars-Ardahan-Iğdır İş Adamları Derneği Başkanı Şamil Yalçın, Kartepe Turizm Derneği Başkanı Kamil Öçbe, Kocaeli Düğün Davet ve Tüm Etkinlikler Derneği Başkanı Erkan Gönenç, Belsa Plaza Yönetim Başkanı Fadime Coşkun, Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mert Kavşut ve beraberindeki heyetleri makamında ayrı ayrı konuk etti. Daha yaşanabilir ve güçlü bir şehir için iş dünyasından sivil alanda hizmetlerini sürdüren dernek ve vakıflara kadar her kesimle yakın işbirliğini sürdüren Başkan Büyükakın, “Her fırsatta bu kentin gelişimine katkı sunan, ekonomik değer ve istihdam sağlayan tüm dinamiklerle ilişkilerimizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Şehrimiz için daha iyi bir gelecek inşa etme çabamızı bir taraftan sürdürürken bunun gücünü öncelikli olarak halkımızdan ve sivil alanda fikir ve hizmet üreten sivil toplum kuruluşlarından alıyoruz” dedi.

BÜYÜMEYE KATKI SAĞLAMANIN YOLLARI

Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olarak iş dünyamızın ve ticaretle uğraşan vatandaşlarımızın kurduğu oda ve derneklerle sürdürdüğümüz işbirliğimizle yerel ekonomiyi güçlendirme hedefine dönük güçlü adımlar atıyoruz. Şehrimizin işletmelerini destekleyerek yeni istihdam alanları yaratmaya odaklanma noktasında tüm iş dünyasını daha fazla cesaretlendirme adına gerekli iletişimleri de kuruyoruz. Hangi alanda olursa olsun küçük büyük işletme demeden inovasyon ve girişimciliği teşvik ederek sürdürülebilir büyümeye katkı sağlamanın yollarını hep birlikte arıyoruz, daha fazla aramak içinde büyük bir gayret ediyoruz” ifadelerini sarf etti.

HEDEF EKONOMİK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Ziyaretlerin ardından yaptığı değerlendirmede ise Başkan Büyükakın, “Şehrimiz için ekonomik kalkınma stratejilerini her fırsatta odalarımızla konuşuyor, tartışıyor ve harekete geçmek için adım atıyoruz. Bizim temel hedeflerimizden bir tanesi de yerel işletmelerimizin kapasitelerinin artırılması ve güçlendirilmesidir. Bunu daha fazla başardığımızda istihdam alanlarını genişletmeyi ve ekonomik sürdürülebilirliği artırmayı hedefliyoruz. İnovasyon ve girişimciliği teşvik etmeyi de kararlılıkla sürdüreceğiz. Kocaeli olarak, bu alanda ortak başarılar elde etme amacımızın olduğunu da bir kez daha vurgulamak isterim” diyerek duygularını ifade etti.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş