Başkan Bayrak; “Geleceğimizi ranta, paraya teslim etmeyin!”

Başkan Bayrak; Geleceğimizi ranta, paraya teslim etmeyin!1

Gazetelerde  daha önce defalarca renk değiştirmesi ve koku yapması ile konu olan Kule Deresi, dün sabah saatlerinde vatandaşların görüntülediği rengi ile yeniden gündem oldu. Geçtiğimiz aylarda ve önceki yıl da bir iki defa mavi renkte akan dere, dün sabahı görüntüsü ile yine gündeme taşındı. Vatandaşlar çektikleri görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşarak duruma tepki gösterirken, kartepe chp  İlçe Başkanı Hasan Bayrak ve yönetimi de dere boyunca incelemede bulundu.

Bayrak’a ilçe yönetimi, Kadın Kolları Başkanı Ayla Demir ve Gençlik Kolları Başkanı Kadir Keskin’de eşlik etti.

“Kartepe Dumlupınar Mahallesinde bulunan Kule Deresi’nin hali içler acısı. Derenin atık sularla rengi koyulaşırken, köpürmeye başladı. Aynı dere daha önce de bir kaç defa mavi renge dönüşmüş ve yapılan incelemeler sonucu, dereye yağmur suyu kanalından kimyasal madde döküldüğü belirlenmişti. O dönemde ilgili firmalar hakkında cezai işlemler yapıldığı açıklanmıştı. Ancak görüyoruz ki yeterli gelmemiş” diyen CHP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Bayrak yetkilileri göreve davet etti.

Başkan Bayrak; “Derenin çevresinde yaşayan Kartepeli vatandaş bizleri arayarak isyan ettiler. Derenin yakınlarında mevcut okullar var. Çocuklarımız tehlike altında çünkü Kule Deresi yine bembeyaz! Kirliliğin önüne neden geçilmiyor mu, geçilemiyor mu? Sanayiye göz yumanlar geleceğimizi çalıyorlar. Bu nasıl bir sorumsuzluktur? Ceza kesince her şey çözümleniyor mu? Hayır! Görünen o ki, gereken denetimler yapılmıyor” dedi.

Bayrak açıklamasının devamında ise yetkililere yüklendi; “izm,t Körfezi’ne kadar uzanan Kule Deresinin kirliliği engellenemiyor. Gelecek nesillerimiz için emanet aldığımız doğamızı kirletenlere karşı yetkililer gerekli yaptırımı da, denetimi de uygulayamıyor. Sadece görüntü değil, inanılmaz bir koku kirliliği de var. Buradan yetkilileri göreve davet ediyoruz. Geleceğimizi ranta, paraya, sanayiciye teslim etmeyin! Paranın iki dudağı arasında köle olmuş zihniyete inat görevinizi yerine getirin. Sizlerin asil görevi halka ve vatanadır unutmayın! Doğamıza sahip çıkmaz isek ne sizin evlatlarınıza ne de bizim evlatlarımıza bırakabileceğimiz bir memleket kalmayacak” ifadelerine yer verdi.

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş