Ak Parti Kartepe’de değişiklik: Soyer listeden çıktı yerine Özdemir geldi

Ak Parti Kartepe’de değişiklik Soyer listeden çıktı yerine Özdemir geldi

31 Mart yerel seçimlerine geri sayım devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) açıkladığı takvim çerçevesinde geçici aday listeleri İl Seçim Kurulları’nda 23 Şubat’ta askıya çıkarıldı. Geçici aday listelerinin ilan edilmesi ile birlikte listelere itiraz süreci de bugün (2 Mart) sona erdi. Listelerin kesinleşeceği son günde Ak Parti kartepe ‘de şok bir gelişme yaşandı. Kartepe Belediyesi meclis üyesi ve Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman’ın kontenjan 2’nci sıra meclis üyesi adayı Murat Soyer’in adı listeden çıkarılarak yerine Bahri Özdemir eklendi. Yapılan bu değişiklik Ak Parti Kartepe’nin resmi sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Ak Parti Kartepe İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“MEMNU HAKLARIN İADESİ”

“31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Kartepe Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Adaylığı başvurusunda bulunan değerli meclis üyemiz Sayın Murat Soyer’in adaylık başvurusu; ilgili makamın memnu hakların iadesi hususunda gereken kanuni sürenin, başvuru için öngörülen zaman diliminde dolmamış olması gerekçesi ile yapılamamıştır.

LİSTEYE ÖZDEMİR EKLENDİ

Bu nedenle meclis üyesi aday değişikliği tavsiye edildiğinden Sayın Bahri Özdemir, Kartepe Belediyesi Belediye Meclis Üyesi adayımız olarak listemize eklenmiştir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Haberi Paylaş