30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı

30 Ağu1stos Zafer Bayramı törenle kutlandı1

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümü Kocaeli’de düzenlenen programla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni Kongre Merkezi’nde devam etti. Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene askeri araçlara gelen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Garnizon Komutanı Tümamiral Erhan Aydın ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın  vatandaşları selamladı ve saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Cumhurbaşkanlığı mesajı okundu.
Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemine binaen konuşma yapan Deniz Yarbay Ünal Özkan,“Bu zafer 16 yıllık Türk yurdunu işgale kalkışan ve Türk milletine etmeye cesaret etmiş düşmana karşı atılan sert bir tokat hüviyeti taşımaktadır. Ya istiklal ya ölüm diyerek yola çıkan ulu önder Gazi Mustafa Kemal ve ona yürekten bağlı olan Türk milletinin inanç ve azminin zaferidir. Bu zafer yüce Türk ulusunun tüm dünya devletlerinin tükendi dediği bir anda düştüğü yerden kalkışı, vatanın işgali karşısında şahlanışı, Yurdun her köşesinden ordusuna katılan kahraman evlatlarına sımsıkı kenetlenmesiyle Türk birlik ve beraberliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin neleri yapmaya muktedir olduğunu gösteren eşsiz bir zaferdir.” şeklinde konuştu.
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz önderliğinde düzenlen törene Donanma Komutanı Tümamiral Erhan Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, siyasi parti temsilcileri, Emniyet ve Jandarma personeli, gaziler ve şehit yakınları katıldı. Günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmanın ardından İl Jandarma Ekipleri, İl Emniyet Ekipleri, atlı birlikler, gazilerin yaptığı geçit töreni ile program sona erdi.
Facebook Yorum

Haberi Paylaş