Köseköy MYO’nun Yerine İmam Hatip Lisesi Taşınacak

343697941_243812011603157_2800157644967931775_n

Kartepe

Kocaeli Üniversitesi’nin (KOÜ) kararıyla 2019 yılında Köseköy Meslek Yüksek Okulu’nun (MYO) aralarında bulunduğu 5 MYO kapatılmıştı. Üniversitenin bünyesinde 21 adet olan MYO sayısı, kapatılanlarla birlikte 16’ya düşürüldü. Kararın ardından Kartepe İstasyon Mahallesi’nde bulunan Köseköy MYO, Kocaeli MYO’ya taşındı. Dönemin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, israf nedeniyle böyle bir değişiklik yaptıklarını açıklamıştı.

 

Köseköy’de bulunan arazi önce Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne devredildi ancak emniyet burayla ilgili bir çalışma yapmadı. Daha sonra emniyet müdürlüğü, okul alanını protokol çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devretti. Yakın zamanda gerçekleşen devrin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti. 4 yıldır atıl bir şekilde bekleyen bina hakkında müdürlük, okulun tadilatı için fizibilite çalışması başlattı. Fizibilite çalışması kısa sürede tamamlanırken ödenek için bakanlığa yazı gönderildi.

 

Bu sırada Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, atıl durumda olan okulun imam hatip ortaokulu ve lisesi olarak kullanılmasını talep etti. Okul ve çevresinde çalışmaların tamamlanmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilk aşamada Ataevler Mahallesi’nde bulunan Gülbahar Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin taşınacağı, ardından da okula yeni bir kız imam hatip ortaokulu açılacağı öğrenildi

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş